İTÜ ARI Teknokent Firması Nanokomp'un Gururu
İTÜNOVATTO / HABERLER / İTÜ ARI Teknokent Firması Nanokomp'un Gururu

İTÜ’lü öğretim elemanları tarafından kurulan ve tamamı İTÜ mezunu mühendislerden oluşan İTÜ ARI Teknokent firması Nanokomp, FGV Holding (Malezya) ile ikili ticaret anlaşması imzaladı.  

17 Nisan’da  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Merkezi'nde gerçekleşen imza töreni Malezya Başbakanı Dato' Seri Mohd Najib Tun Abdul Razak ve Başbakan Yardımcımız Ali Babacan eşliğinde yapıldı. Anlaşma iki şirket arasında yüksek kaliteli grafen ve karbon nanotüp ürünlerinin dağıtımı ve satışı konularını kapsıyor.    

Nanokomp İleri Teknoloji Malzemeleri Ltd. Şti. Kurucu Ortağı ve Genel Direktörü Önder Güney anlaşma hakkında “ FGV-CNS ile çalışmaktan çok mutluyuz. Gerçekleştirilen ikili iş birliği çerçevesinde Nanoteknoloji ve Kompozit Malzemeler alanlarında her iki şirketin sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini ortak paydada değerlendirmek, ileri teknoloji malzemeleri alanında ülkemizin de söz sahibi olacak konuma yükselmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Geleceğin malzemeleri olarak adlandırılan Grafen ve Karbon Nanotüp ürünlerini yerli ve yabancı piyasalara sunuyor olmanın yanısıra kendi ürünlerimiz içerisinde de kullanacak olmamız, hızla gelişen dünyada teknolojiyi takip eden değil belirleyen bir firma olmak amacıyla çıktığımız yolda gerçekleştirdiğimiz ilk büyük adımdır. Bu ortaklık sayesinde her iki firmanın da dünya piyasasında çok kısa bir sürede çok daha tanınır hale gelmesini hedeflemekteyiz” dedi.

ETİKETLER:
X